Ако се држиш правила а твоји противници их се не придржавају најчешће ћеш да изгубиш. Овогодишњи амерички избори за председника државе су такав један пример
Не тако давно био сам фудбалски судија, судио одраслима, омладини, гимназијалцима, факултетима, коме све не. Фудбал је био добар према мени. Као играчу, тренеру, судији, делегату, све ове активности биле су нека врста бекства, неки вентил сигурности када сам желео да се удаљим од својих свакодневних брига, укључујући ту и предавања у школи. Иако никада нисам постигао да судим на савезном нивоу сматрали су ме добрим и судијом и тренером, довољно успешним да мој тим једне године освоји првенство државе Охајо.
Када имаш посла са људима треба да си стрпљив, да имаш такта, способности да саслушаш, али пре свега да си фер и да имаш интегритет. Суђење студентима универзитета било је заиста захвално, и сви смо прижељкивали те утакмице. Постојала је устаљена и прописана процедура где су по тројица судија били одређивани да суде утакмицу: један главни и двојица помоћних судија. Ако из неког разлога главни судија није дошао да суди онда би помоћни судија број један преузимао дужности главног судије, помоћни судија број два би постао помоћни судија број један, а замена преузела дужности помоћног судије број два.
Будући да сам био одређен за помоћног судију број један почео сам да обављам припреме за утакмицу које су биле дужност главног судије док су моје колеге седеле на клупи и посматрале мој рад. По завршетку утакмице судија који је као замена дошао да нам помогне приђе ми и саопшти да је он био постављен за главног судију и да већ има чек за ту дужност. Узело је доста времена да добијем објашњење за овај необичан поступак мојих администратора али ми никада нису платили за оно што сам радио. Човек који се појавио као замена имао је доста пријатеља у врховима наше судијске администрације и био уверен да моји протести неће уродити плодом.
Ако се држиш правила а твоји противници их се не придржавају најчешће ћеш да изгубиш. Овогодишњи амерички избори за председника државе су такав један пример. Док је председник Трамп неуморно радио, одржавао митинге у многим државама и градовима Америке његов противник је седео у подруму и водио рачуна да не заради корона вирус. Ако би и изашао из подрума с времена на време онда би говорио шачици присталица и то на великом одстојању, а онда се вратио назад у подрум. Он је знао нешто што Трамп није. Избори су били намештени и без обзира шта Бајден радио или не радио он ће ипак на крају да победи. Победиће на исти начин на који су побеђивали комунистички кандидати у бившој комунистичкој Југославији, на Куби, у Совјетским Савезу, Кини и слично. Причало се да је Јосиф Стаљин умео да каже да није важно ко гласа већ да је важно ко броји гласове. Председник Трамп је добио преко 74 милиона гласова, десет милиона више него на изборима 2016. године, а опет изгубио од Бајдена 2020. године.
Председник Трамп је борац. Он поседује енергију коју ја никада нисам видео код човека, његова етика, његова постигнућа за добробит Сједињених Америчких Држава су изванредна, али има исувише јаких непријатеља који су одлучили да он једноставно не сме да настави још четири године у Белој кући. Довољно сам стар да се сећам како је неких тридесет хиљада мртвих гласача из Кук општине у Чикагу, Савезна држава Илиноис устало из гробова и гласало за Џона Ф. Кенедија, евентуалног председника Кенедија (1960).
Слично овоме случају је неких осам хиљада мртвих Тексашана устало из гроба и гласало за Линдона Џонсона, каснијег америчког председника. Гласање путем поште омогућује да се лакше манипулишу гласови.
…
Комплетан чланак у штампаној Слободи